Інструкція з випалу
• Не розміщуйте поруч із піччю легкозаймисті предмети.
• Працювати з піччю можна тільки в приміщенні, що добре провітрюється. Для гарантії надійного випалу температура навколишнього повітря повинна бути не більше 40°C.
• Піч не повинна торкатися інших предметів. Переконайтеся, що тепловіддача від печі не екранована. Не ставте нічого на піч або навколо неї.
• Ніколи не відкривайте піч у процесі випалу та до повного охолодження. Тепло, що виділяється з печі, може призвести до опіків і до передчасного виходу печі з ладу. У цьому випадку виробник не несе жодної відповідальності.
• При випалюванні матеріалів, що виділяють небезпечні гази або дим, необхідно встановити вентиляційну систему, яка забезпечує відведення газів із приміщення.
• Ніколи не кладіть на піч займисті матеріали чи їжу!
Обслуговування та чищення
Після того, як з цегли вийшла вся залишкова волога, діаметр печі надалі змінюється вкрай незначно. Проте важливо підганяти кожух, що обтягує, з нержавіючої сталі, що розташовується навколо кришки і кілець печі після перших випалів. Це не стосується квадратних і прямокутних печей з вертикальним завантаженням.
Намагайтеся не допускати попадання глини або глазурі на нагрівальні елементи. Це може призвести до перегорання нагрівача у наступному випаленні. Якщо все-таки нагрівач чимось забруднений, видаліть забруднення негайно, щоб уникнути руйнування нагрівача або футерування.
Нагрівальні елементи схильні до поступового старіння. Їхній опір зростає з кожним випалом. Зрештою це призводить до уповільнення нагріву через падіння потужності, що виділяється, особливо на ділянках високих температур. У разі великого зносу нагрівачів ми рекомендуємо замінити новими відразу все, оскільки заміна лише одного може призвести до неоднорідності температури печі.
Порадьтеся з кваліфікованим електриком для заміни нагрівачів!
Порада для професіоналів випалу: Завжди майте запасний комплект нагрівачів! У разі пере-
горіння Ви тим самим уникнете непотрібних затримок і зможете продовжувати випалювання максимально
швидко.
Регулярно очищайте піч від глини та пилу щіткою та пилососом. Це, крім того, підвищує термін служби нагрівачів. По можливості уникайте відновлювальних випалів, тому що в процесі відновлення руйнується захисний шар оксиду на поверхні нагрівача і термін його служби сильно скорочується.
Можливі неполадки та способи їх усунення
Не вмикається контролер.
• Перевірте, чи він підключений до електричної коробки.
• Перевірте, чи увімкнена піч у мережу.
• Перевірте запобіжник у печі. Він має номінал 2A.
• Попросіть кваліфікованого електрика перевірити електропостачання Вашого приміщення, запобіжники та інше.
На контролері повідомлення про помилку.
Опис помилки та дій при її виникненні Ви знайдете в інструкції контролера.
Пічь не нагрівається.
Перевірте, чи кінцевий вимикач кришки працює.
Пічь нагрівається дуже повільно. Пічь не доходить до заданої температури. На контролері повідомлення про помилку.
Перевірте нагрівачі – чи немає видимих пошкоджень.
Кожна піч ROHDE включається та проходить перевірку до того, як вийде з виробництва!